*update 2017-06-01* Fightcard FMT Open 29

Update 2017-06-01: Match 8 Filip Hansen, HMT ersätter Melvin Lindström, HMT i D-klass 67 kg
Match 18 Joakim Nyberg, Fighter Spirit Center ersätter Lars Strömberg i D-klass +91 kg

Update 2017-05-31 nr 2: match 3 D-junior herrar 48-50kg nedan har tillkommit och match 14 nedan D-klass -75 herrar  Ratko Tomic Gladius ersätter Viktor Larsson Gbg MT
Update 2017-05-31 : Struken match D-junior 70-71 kg herrar och bortplockad ur fightcardet nedan
Update 2017-05-30 :  struken match D-klass 71 kg damer och bortplockad ur fightcardet nedan

Observera att detta är preliminär matchordning och att matcher kan tillkomma eller falla ifrån under veckan fram till tävlingsdagen. Håll koll på uppdateringar!

När: 3 juni
Var: Fighter Centre

Ev. avanmälan pga. skada sker till team@fightermuaythai.com

09:00-11:00: Invägning och läkarkontroll
12:00 Regelgenomgång vid ringen
12:30 Publikinsläpp
13:00 Matchstart

Glöm inte att alla klubbar skall ha med poängdomare. Vid invägningen, och sedan i sekretariatet, kommer det att finnas en lista att skriva upp sig på.

Fightcard FMT Open 29

1. Cajsa Rezel Varberg Thaiboxning vs Ida Böjesson Varberg Thaiboxning – Diplom

2. Oskar Holmberg West Coast Kickboxning vs Felicia Nilsson Varberg Thaiboxning – Diplom

3. Rasmus Olsson Malmö MT IF vs Viktor Krucheski Varberg Thaiboxning – D-junior 48-50kg

4. Michell Svahn Varberg Thaiboxning vs Loke Wennersten West Coast Kickboxning – D-junior 61-65 kg

5. Mojtaba Haidari Malmö MT IF vs Sebastian Gathe West Coast Kickboxning – D-junior 51-53 kg

6. Sandra Lindström vs May Linn Michaelsen Frontline Academy Oslo – D-klass cw 59 kg

7. Lauren Kertesz Redline TC vs Amandra Rasmusson HMT – D-klass 52,5 kg

8. Hassan Amiri FMT vs Filip Hansen HMT – D-klass 67 kg

9. Ramtin Parvaneh FMT vs Hamed Tawana Malmö MT IF – C-klass 57 kg

10. Tony Håkansson FMT vs Erik Birath Fighting Spirit Malmö – D-klass 81 kg

11. Fawad Rahimi FMT vs Kasra Geravesh Vongtale MT – D-klass 65 kg

12. Artem Radionov Ironman vs Adam Attesson HMT – D-klass 71 kg

13. Andreas Thenander GBG MT vs Ian Forsberg HMT – D-klass 71 kg

14. Ratko Tomic Gladius MMA vs Borge Somme Frontline Academy Oslo – D-klass 75kg

15. Lasse Ulveklint Gladius MMA Andreas Lillecrona Spirit Fighter Center – D-klass cw 79 kg

16. Morten Schanner FMT vs Jesper Andersson Frontline Academy Oslo – D-klass 75 kg

17. Jose Sjödin HMT vs Anders Wendahl Heavy Hands – D-klass +91 kg

18. Joakim Nyberg Fighter Spirit Center vs Ahmad Nasir Rashid Frontline Academy Oslo – D-klass +91 kg

19. Anton Hagman FMT vs Andreas Nilsson HMT – D-klass 81 kg

20. Maximillian Larsson FMT vs Dani Rashed Gladius MMA – D-klass cw 82 kg

21. Robin Pedersen FMT vs David Löfgren Vongtale MT – D-klass -91 kg

22. Jimmy Janesson Heavy Hands vs Johannes Tani GBG MT – C-klass -91 kg

MENY